Cvičení Zumba je nový Fitness styl, který se v České republice hodně roztrostl. Jedná se o něco mezi tancem a cvičením. Zumba je plná vášně a skvěle se při ní pobavíte a uvolníte. V článku najdete i několik videí o Zumbě.

Tanec a cvičení Zumba

Cvičení Zumba se v sobě snaží kombinovat jak klasické aerobní cvičení tak latinsko – americké tance. Využívají se hlavně kroky ze Salzy, reggaetonu, merengue a cumbie. Zumbu vymyslel kolumbijec Alberto Perez (vymyslel jí tak, že zapoměl klasická CD, tak musel pustit latisko – americké písničky a lidem se to líbilo. Zumba je vhodná pro úplně každého, tedy i pro ženy, které se dosud nevěnovaly žádném sportu či cvičení. Zumba je úplně jiná než jiná cvičení, Zumba vás bude opravdu bavit a nebudete se muset do cvičení vůbec nutit. Při Zumbě se také skvěle uvolníte. Zumba je již v téměř každém fitku i v malých městech.

Jaké účinky má cvičení Zumba ?

Cvičení Zumba kombinuje rychlé i pomalé písničky a díky tomu je cvičení jako internevalový trénink. To je vhodné zejména pokud je vašem cílem hubnutí a chcete zhodit přebytečné tuky. Zumba vám také vytvaruje a celkově zpevní vaši postavu. Zumba má však také skvělé účinky na psychiku, skvěle se uvolníte a zapomente na starosti a problémy běžného dne. Hodiny Zumby trvají něco okolé 1 hodiny, takže se rozvíjí i všeobecná vytrvalost.

Cvičení Zumba video

Podívejte se na několik videí z hodin cvičení Zumba. Můžete zařadit do svého cvičení Zumba nové prvky. Inspirace se někdy hodí.

Cvičení Zumba a základní kroky – kurz Zumby

Cvičení Zumba SHAKIRA’S WAKA WAKA

Zumba v Euforii – Chica

Lekce Zumba

Podívejte se na další Zumba video.