V článku vám představíme některá cvičení na hubnutí. Cvičení na hubnutí vám pomůže spálit přebytečné tuky na vašem těle. Vaše tělo se také krásně vytvaruje a bude více funkční a výkonnné.

Účinné cvičení na hubnutí

Aby bylo vaše cvičení na hubnutí opravdu účinné a opravdu docházelo ke spalování tuků, tak musíte cvičit na 60 % vaší maximální tepové frekvence. Maximální tepovou frekvenci si můžete jednodušše vypočítat pomocí následujicího vzorečku:

Maximální tepové frekvence = 220 – váš věk v letech.

Příklad:
Pokud je vám 30 let tak výpočet bude vypadat takto:

Maximální tepová frekvence = 220 -30 = 190

Maximální tepová frekvence je v tomto případě 190 tepů za minutů. Aby docházelo k efektivními spalování tuků tak by jste měli cvičit okolo 114 tepů za minutu.

Cvičení na hubnutí musí být delší

Cvičení na hubnutí musí probíhat nejen ve správné tepové frekvenci, ale musí být také dostatečné dlouhé aby došlo ke spalování tuků. Tuky se začínají spalovat až asi po 20 minutách cvičení. Vaše cvičení by tedy mělo trvat alespoň 45 minut.

Cvičení na hubnutí – dobré jsou vytvalostní sporty

Jako ideální cvičení na hubnutí se jeví klasicky běh. Mělo by se jednat o uvolněný delší volný běh. Pokud s běháním začínáte, tak si určitě kupte kvalitní běžecké boty. Na běžeckých botách se nevyplatí šetřit. Podívejte se jak by měla vypadat technika běhu:

Velmi účinná je také jízda na kole. Může se jednat jak o jízdu na silničním kole nebo horském kole.

Ženy také často volí některá z těchto cvičení: Zumba, Aerobic, Taebo, Bosu. Vždy je však třeba si hlídat správnou tepovou frekvenci.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.