Břicho je partie, která je hodně vidět. Nikdo nechce mít tlusté břicho, naopak spousta lidí chce mít pěkně vyrysované břicho. Stačí cvičit nějaké cviky na břicho, zařadit i kardio aktivitu a podpořit to správnou kvalitní stravu a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. V článku najdete jednotlivé cviky na břicho. Článek obsahuje i video ukázky cviků.

Lidé chtějí mít vyrysované břicho

Téměř každý by chtěl mít pevné vyrysované břicho. Je proto, ale třeba něco udělat. Je také důležité vědět, že ochablé svaly jsou často také příčinou bolestí zad. Břišní svaly se skládají s přímého břišního svalu a šikmého břišního svalu. Cviky na břicho břicho by jste měli vždy provádět se zakulacenými zády (pokud by jste cvičily s rovnými záda, tak by vás po čase začaly bolet záda). Aby jste měli pěkně vyrysované bříško, tak je důležité nějen cvičit pravidelně cviky na břicho, měli by jste také zařadit občast nějakou kardio aktivitu (běh, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, plavání). Je totiž důležité spálit přebytečný tuk, aby vaše pracně vybudované svaly na břiše byly vidět. K tomu vám pomůže i kvalitní strava (přečtěte si článek o zdravé výživě).

Břišní svaly jsou svaly jako každé jiné, určitě by jste neměli břicho drtit každý den. Pamatujete na to, že svaly rostou v době odpočinku (regenerace). Po zatížení musí vždy následovat odpočinek. Stačí tedy břišní svaly zařadit do svého tréninku 2x – 3x týdně. Více není potřeba.

Cviky na břicho seznam

Postupně si představíme jednotlivé kvalitní cviky na břicho, které komlexně procvičí vaše břišní svalstvo. Je důležité zapojit přímé i šikmé břišní svaly.

Zkracovačky
Zkracovačky jsou výborným cvikem na procvičení břicha. Zapojíte především přímý sval břišní.

Provedení zkracovaček video:

Provedení zkracovačky na míči Bosu

Sedy lehy
Sedy lehy jsou dalším dobrým cvikem na břicho, asi už je znáte již ze základní školy, kde se často prováděly na čas.
Provedení lehů sedů: Lehněte si na podložku, pokrčte nohy v kolenou. Chodidla dejte pevně na zem, ale nenechávejte si je držet ani si je nedávejte pod žebřiny. Ruce si dejte na prsa do kříže. Se zakulacenými zády se zvedáte s podložky nahoru. Je dobré je dělat střídavě na obě strany, zapojí se i šikmé svaly. Cvičte až do pálení břišních svalů.

Insprace pro další cviky na břicho video

Inspirujete se videi a zařaďte do svého tréninku i další cviky zaměřené na vaše břicho.

Různé cviky na břicho

Ploché bříško za 15 minut!

Kulturista Štefan Havlík – cvičení břicha

Trénování břicha

Cviky na břicha pro plavce

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , , , , , ,

Komentáře uzavřeny.