Spousta lidí trápí nekonečné bolesti krční páteř. Někdy jsou tyto bolesti také označovány jako bolest za krkem. Jako prevence proti zbytečným bolestem mohou posloužit cviky na krční páteř. V článku uvidíte i video provedení jednotlivých cviků na krční páteř.

Krční páteř

Krční páteř se skládá ze 7 obratlů. Za bolestí vaší krční páteře může nejčastěji blokáda nebo svalový spasmus. Za bolestmi naší krční páteře však mnohy stojí to, že náš životní styl je celkově špatný a nevyvážený. Většina lidí má špatné držení tělo, skoro vůbec se nepohybují, hodně se stresují a pracují hodně na PC. Výsledkem jsou pak bolesti krční páteře, které dokáží být opravdu hodně nepříjemé. Často se spolu s bolesti krční páteře objevují i velké bolesti hlavy, mravenčení. Někdy se vám dokonce dělá i na zvracení.

Cvičení a cviky na krční páteř

V některých případech vám může pomoci i nahřívání krční páteře. Využijte nahřívací pytlíky nebo termofor. Někdy mohou pomoci i masáže, je však důležité aby je prováděl opravdu odborník a né laik.

Pravidelným cvičením cviků na krční páteř, můžete předejít zbytečným bolestem. Vždy je lepší prevence, než se dostávat z nejpříjemných bolestí. Vždy cvičte cviky tak, aby vás to nebolelo.

Cvik na uvolnění krční páteře – Cvik na uvolnění krční páteře. Videonávod od vynikající registrované fyzioterapeutky Jany Dostálové se soukromou rehabilitační praxí ve Vysokém Mýtě

Procvičení krční a hrudní páteře

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , , ,

Komentáře uzavřeny.