Cviky na prsní svaly provádí téměř každý hodně rád, mnoho lidí to však přehání. Vše musí být i mírou. V článku vám představíme základní cviky na prsní svaly. A můžete se také podívat na video ukázky jednotlivých cviků na prsní svalstvo.

Cvičení prsních svalů

Cviky na prsní svaly myslíme především cviky na velký prsní sval a malý prsní sval. Zapojen bude i pilovitý sval přední. Hodně lidí preferuje cvičení prsních svalů až moc, cvičí prsa (hlavně benčpress) téměř v každém tréninku. Výsledkem pak mohou být různé dysbalance či zdravotní problémy. Proto by jste měli vždy celé vaše tělo procvičovat rovnoměrně. Během celého týdne je potřeba procvičit všechny partie na těle. Pokud je vašim cílém budování svalové hmoty, tak by jste v sérii měli cvičit vždy 8 – 12 opakování. Až dosáhnete 12 opakování, tak přiště zvyšte váhu na čince. Při tréninku se zaměřujete především na základní cviky s volnou činkou, které vám také představíme hned níže.

Základní cviky na prsní svaly

Představíme vám postupně ty nejlepší základní cviky na prsní svaly. Jsou to cviky dobré pro nárůst svalové hmoty. Izolované cviky nemají takovou účinnost jako základní cviky s volnou činkou.

Benčpres
Benčpres je naprosto základním cvikem pro rozvoj prsních svalů. Existují různé varianta benčpres na vodorovné lavici, benčpres hlavou dolů (posiluje dolní část prsního svalu), benčpres hlavou vzhůru (posiluje vrchní část prsního svalu).
Provedení benčpresu: Lehněte si na připravenou lavičku. Činku chytnete nadhmatem a činku spouštíte k vašemu hrudníku. Od hrudníky činku neodrážejte. Činku poté tlačíte nahoru pomocí prsních svalů. Při záběru vždy vydechujete.

Provedení benčpres video:

Určitě si také přečtěte článek o tom jak zlepšit benčpres.

Tlaky s jednoručkami
Dalším základním cvikem na prsní svaly jsou tlaky s jednoručkami.
Provedení tlaků s jednoručkami: Lehňete si na lavičku. V každé ruce držíte jednu jednoručku. Při záběru je výdech.

Tlaky s jednoručkami provedení video:

Pullover
Dalším výborným cvikem na hrudník je pullover. Slouží i k rozšíření hrudníku.
Provedení pulloveru: Lehnete si na lavičku. Rukama držíte jednu jednoručku a spouštíte činku za vaši hlavu. Při záběru je výdech.

Pullover provedení video:

Inspirace pro cviky na prsní svaly video

Pojďte se podívat na několik videií, ve kterých můžete vidět další cviky na prsní svaly.

Slavoj Bednáře trénink prsou

Tomáš Bureš tréninku hrudníku


Peter Tatarka trénink prsa a triceps

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.