Ženy se často ptají jaké cviky mají zařadit do svého tréninku, když chtějí procvičit zadek. V dnešním článku najdete jednotlivé cviky na zadek. Najdete také video s cviky na zadek.

Cviky na zadeček

Zadek patří mezi časté problémové partie žen. Ukládá se tam tuk a nevypadá to moc pěkně. Proto ženy a dívky hledají cviky na zadek pro zeštíhlení a vytvarování zadku. Termínem zadek se myslím především hýžďové svaly, které se skladájí z těchto jednotlivých svalů: gluteus maximus, gluteus medius a gluteus minimus. Je důležité nejen cvičit různé cviky na zadek, ale měli by jste také zařadit do svého života nějaké aerobní aktivity (běh, jízda na kolečkových bruslích, jízda na kole, Zumba atd.), aby došlo ke spalování přebytečného tuku. Je důležité také patřičně upravit stravu (podívejte se na článek o zdravém jídelníčku).

Vybrané cviky na zadek

Existuje docela hodně cviků na zadek. Představíme si nejlepší z těchto cviků na zadek.

Výpady s velkou činkou
Výpady s velkou činkou patří mezi základní cviky na zadek.
Provedení výpadů s velkou činkou: Na trapézy si dáte činku (stačí volná osa) a vždy jednou nohou vykročíte dopředu. A provádíte tak výpad. Při výpadu se také vždy nadechtěte. Důležité je mít při výpadech rovná záda.

Provední výpadů s činkou video:

Zvedání pánve
Dalším cvikem je zvedání pánve v leže.
Provedení zvedání pánve: Lehněte si na podložku, ruce dejte podél těla. Nohy ohněte v kolenách. A zvedáte pánev. Na vrchu vydržíte několik sekund. Udělejte alespoň 25 opakování.

Unožování v leže
Lehněte si na pravý bok a unožujte levou nohu. Poté nohu vyměňte.

Provedení unožování v leže video:

Inspirace pro váš trénink hýždí


Hubneme v posilovně 2 – hýždě a zadeček

Česká miss Jitka Válková a její trénink na zadek

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , , ,

Komentáře uzavřeny.